Простаклуци у српском парламенту
Одавно се у српском парламенту није чуло толико простаклука као јуче током дебате о пољопривредном земљишту, током које је Ненад Чанак, лидер ЛСВ-а, рекао Марјану Ристичевићу (НСС–СНС) да је „г....”, реагујући на његову дискусију о томе ко је и како продавао војвођанско земљиште. Ристичевић је своје излагање илустровао и фотографијама, што је разбеснело Чанка, који је новинарима казао: „Рекао сам да је ђубре и г....., то није била увреда, већ објективна оцена стања од стране независне ревизорске комисије.„
Ристичевић је у дебати говорио зашто се неки противе доношењу закона, наводећи да су ти потписали Споразум о стабилизацији и придруживању ЕУ, у коме стоји да да „странци имају право да купују некретнине, укључујући и земљиште, пет година од потписивања ССП”. Ристичевић је потом показао фотографије „председника и финансијског директора странке из 2000, о којима не сме да се прича”, казавши: „Иде Ђинђић, Влаховић, Цветковић, шеф Агенције за приватизацију, па онда чиновник који је спроводио њихове наредбе”. Ристичевић је додао:„ Све што је било сељачко постало је власништво сељака из града. Капитал је, уместо у село, отишао на јахте, за певаљке, нове груди, нове усне, јахту од 49 метара, коју са поносом истиче бивши финансијски директор ДС-а, и данас кажу: крив је тадашњи чиновник Синиша Мали. Пази, бога ти. Шећеране, приде, осам милиона залиха шећера, са комбајнима, машинама, становима, све су то продали за три евра.„
Чанак је тражио реплику на Ристичевићево излагање, али ли му је председавајући Игор Бечић рекао да нема право јер није поменут. Чанак је инсистирао: „Показао је моје фотографије.„ Бечић је одвратио да јесте показао фотографије, али да га није поменуо. Ристичевић је потом рекао да је само Синишу Малог поменуо, а Александар Мартиновић (СНС) да „на сликама није само Чанак”.
Чанак је добацио: „Ђубре једно најобичније. Ђубре и лопов, јер то што си сада покушао...„ Бечић је смиривао Чанка, а овај је рекао: „Нећу да дозволим оваквима да се блати моја породица, то не долази у обзир.„
Зоран Бабић (СНС) питао је Бечића „о чему се ради”, а Бечић пожурио да прогласи паузу. Чанак је нешто добацио Ристичевићу, а овај га питао хоће ли да се бије, на шта је Чанак одговорио: „Ја да се бијем? Не прљам руке говнима као што си ти.” Ристичевић је узвратио: „Ау, који си ти интелектуалац”, а Чанак поновио: „Г...”, после чега је напустио салу.
Игор Бечић се извинио Ристичевићу што није било могућности да господину Чанку, „у стању у ком се налазио”, објасни да не може тако да вређа. Ристичевић је казао да је „Чанак показао право лице, да му није стало до земљорадника, већ до маркетинга”, додавши :„Паметног и мудрог човека не може баш свако да увреди. Брига мачку шта мишеви мисле о њој.„
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


