Цртање дрвеним бојицама – хит у Америци
Вашингтон – Бојанке су постале хит међу старијим Американцима који траже начин да се опусте, или да провере своју креативност цртањем дрвеним бојицама.
Сви они који су у САД подлегли тренду, организују окупљања и клубове где се социјализују уз дрвене бојице, известио је Ројтерс.
Са више од хиљаду наслова, бојанке су постале најпопуларнија категорија 2015. године, навео је стручни магазин „Паблишер викли”, додајући да је током прошле године објављено више од 2.000 различитих бојанки, док је 2014. могло да се пронађе свега 300, пренеое је Танјуг.
За разлику од оних намењених деци, бојанке за одрасле не садрже једноставне слике, већ странице комплексних црно-белих цртежа инспирисаних флоралним, анималним и геометријским шаблонима.
„Нилсен бокскен” процењује да је само у САД продато 12 милиона копија током 2015. године, а очекује се да ће се током ове године на тржишту појавити нова генерација бојанки, инспирисана популарном културом наспрам традиционалних слика.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


