Мјузикл о Роману Абрамовичу
Британски продуцент Тони Картрајт увелико ради на мјузиклу о руском мултимилијардеру Роману Абрамовичу, пише лондонски недељник „Мејл он сандеј”. Картрајт је објаснио да је идејни пројекат мјузикла послат Абрамовичу и да се чека на његово коначно одобрење.
Роман Абрамович неће финансирати мјузикл, изјавио је његов портпарол Џон Мен. Он је демантовао писање британског дневника и додао да то не спречава ауторе да реализују мјузикл.
Лист је, наиме, објавио да ће руски богаташ потрошити 85 милиона фунти како би себе видео „прослављеног” на сцени, окруженог фудбалским играчима свог клуба „Челси” које ће тумачити манекенке.
Британски лист наставио је да истражује ову тему и сазнао да се већ знају две песме које ће бити рађене за потребе мјузикла – „Коме треба девојка када има нафте?” и „Размишљам да убијем Путина”. Према писању овог листа, знају се и два лика будућег мјузикла, а то су руски председник Владимир Путин и Абрамовичев најогорченији противник Борис Березовски, који као политички емигрант живи у Лондону.
Ова вест брзо је доспела на северноамеричко тле, а холивудски листови већ пишу да уколико мјузикл буде успешан, продуценти планирају и филмску адаптацију. Лик Абрамовича у филму би тумачио Џорџ Клуни, а агент популарног глумца није ни негирао ни потврдио ову вест.
Џорџ Клуни је рођен 6. маја 1961. године у Лексингтону. После неуспешног студирања и покушаја да постане кошаркаш, Клуни се опробао као глумац. У 21. години се преселио у Лос Анђелес где је похађао аудиције и успешно дебитовао у телевизијским серијама. Пробој је направио тек 1994. године улогом у серији „Ургентни центар” која му је отворила врата Холивуда. Уследила је сарадња са Робертом Родригезом у трилеру „Од сумрака до свитања”, романтична комедија „Једног лепог дана” са Мишел Фајфер, улога Бетмена у акцији „Бетмен и Робин” и сарадња са Никол Кидман у филму „Миротворац”. После ових улога сви медији извештавали су о новој холивудској звезди.
Успешну каријеру Клуни је наставио сарадњом са редитељем Стивеном Содербергом у филму „Веома опасна романса”. Овај тандем сарађивао је и на филмовима: „Ocean's 11”, „Соларис”, „Ocean's 12”, „Добри Немац” и „Ocean's 13”. Са Содербергом Клуни се упустио и у продуцентске послове и успешно реализовао неколико филмова. Сарађивао је са Теренсом Маликом на филму „Танка црвена линија” или браћом Коен у комедији „О брате, где си?”, а као редитељ је дебитовао трилером „Исповест опасног ума”. За другу режију, за филм „Лаку ноћ и срећно”, био је номинован за награду „Оскар” у две категорије, али је ову престижну награду освојио за епизоду остварену у политичком трилеру „Сиријана”. За последљи филм, драму „Мајкл Клејтон” која је до скоро приказивана у нашим биоскопима, недавно је био номинован за награду „Оскар” за главну мушку улогу.
Клуни је завршио снимање два филма, приводи крају снимање нове акције, а играће и у три нова холивудска пројекта. Његови хонорари по филму износе од 15 до 20 милиона долара, а још увек се не зна колико ће наплатити могућу улогу Романа Абрамовича.
У недавном избору посетиоци сајта www.yahoo.com прогласили су га најпожељнијим мушкарцем ове године, а његов агент истиче да је Клуни пресрећан због нове титуле.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


