Јеличић се брани старим законом
Крушевац – У Основном јавном тужилаштву јуче је почело поступање по кривичној пријави Полицијске управе Крушевац против Милутина Јеличића, председника општине Брус због сумње да је извршио кривично дело недозвољене полне радње и сексуалног узнемиравања. Основни јавни тужилац саслушао је и три особе у својству оштећених: Марију Лукић (30), секретарицу у време извршења наводног кривичног дела, Снежану Бојић (30), библиотекарку и Сандру Милановић (38), васпитачицу.
Милутин Јеличић је у Основно тужилаштво дошао са адвокатом и сарадницима, а Снежана Бојић у пратњи свог оца Андреје. Сви актери поступка остали су при ранијим изјавама. Оштећене оптужују Јеличића за наведено дело, док Јеличић све то негира. Адвокат Милутина Јеличића Ирена Ђурић је постављала питања оштећеним особама, нарочито Марији Лукић због чињенице да се налазила на више функција у разним управним одборима и истовремене тврдње да не напредује у струци, подсећајући да је факултет завршила тек 2017. године. Адвокат Ђурић је као први аргумент навела да њен клијент не може да одговара за дела која му се стављају на терет због протека времена, односно зато што су то дела која по новом Кривичном законику важе од 17. јуна 2017. године.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


