Уторак, 14.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Чепурин: Помоћ Србији у тражењу компромиса са Приштином

Чепурин: Помоћ Србији у тражењу компромиса са Приштином
(Фото Спутњик)

Поводом националног празника, Дана Русије, у амбасади те земље у Београду вечерас је приређен свечани пријем на коме је амбасадор Александар Чепурин поручио да ће Русија увек подржавати Србију у најсложенијим питањима, као што је тражење „прихватљивог компромиса са Приштином”.

На пријему, коме су присуствовали председница Владе Ана Брнабић, и председница Народне скупштине Маја Гојковић, Чепурин је уз добродошлицу гостима рекао и да Русију и Србију спаја хиљаду година братске љубави и узајамног разумевања.

Руску амбасаду посетио је раније данас и председник Србије Александар Вучић, а на самом почетку свечаности приказана је његова порука честитке руском председнику Владимиру Путину и руском народу. Чепурин је поручио да ће његова земља увек подржати Србију у најсложенијим питањима, укључујући и очување њеног суверенитета и територијалног интегритета.

„Знамо да су Срби отпоран народ. Подржаћемо Србију у тражењу прихватљивог компромиса са Приштином, а правни основ за тај компромис је Резолуција 1244. Важно је да се он тражи без бахатог спољног притиска”, рекао је амбасадор званицама.

Он је изразио уверење да ће сарадња две земље, коју данас активно развијају, у наредним годинама бити на вишем нивоу.

„Енергично ћемо развијати везе у политичкој, економској, војнотехничкој и културној сфери. Развијаћемо и везе између градова и региона”, рекао је Чепурин и поздравио руководиоце региона и градоначелнике српских градова који су дошли на пријем.

Свечаност је у духу предстојећег Светског првенства у фудбалу које се одржава у Русији, а тим поводом одржана је и кратка лутрија, у којој су све званице имале прилику да учествују.

Чепурин је истакао да његова земља данас живи у ишчекивању првенства у фудбалу, а да ће за српску репрезентацију то бити готово „домаћи” шампионат.

Пријему поводом руског празника присуствовали су министри у Влади Србије Ивица Дачић, Небојша Стефановић, Зоран Ђорђевић, Вања Удовичић, као и патријарх српски Иринеј, представници јавног и политичког живота, дипломатског кора...

Русија данас слави државни празник, дан када је 1990. усвојена Декларација о државном суверенитету, а кроз годину дана од тада одржани су и први избори за председника земље.

Званични назив „Дан Русије” празник је добио 2002.године, а обележава се бројним манифестацијама, празничним шетњама и ватрометом.

Коментари7
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

srba
Албанка Ера Истрефи, која је славу стекла играјући полугола по олтару, скрнављећи до бола давно оскрнављени Храм Христа Спаса у Приштини, отвориће у четвртак поподне Светско првенство у фудбалу у Русији певајући на стадиону Лужњики званичну химну. Ништа више не схватам
Dusan
Pa kako je to moguce u nasoj "bratskoj" Rusiji ?
Вук З.
Ако дозволите да Албанцима буде поклоњен и делић Србије ради уласка у ЕУ (а после тога и у НАТО), убрзо ћете изгубити и последње савезничко упориште у НАТО окружењу!
Стефан Зоран
"Компромис" је постигнут 1913, када су Срби морали под притиском Енглеске и Аустроугарске да напусте Скадар, Љеш, Драч и Кроју, старе српске градове које су уз невероватно пожртвовање и огромне људске жртве ослободили од Турака! Српско становништво, тада већинско у Скадарској Крајини, почело је да се појединачно или масовно исељава или је било асимиловано током стогодишње тортуре - затварања српских школа и цркава, забране српског језика на јавним местима и српских имена и презимена (!), изградње државних објеката на српским гробљима (!) и рушења цркава (о томе постоје и званични албански документи - декрети, чак и из времена комунистичке Албаније)!
Dejan X
A sta to podrazumeva taj KOMPROMIS?????
Pavle Petrovic
Da, hiljadu godina bratske ljubavi -- samo zato sto nemamo zajednicku granicu. Braca smo sa onima koji su na desetine hiljada kilometara daleko.

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.