Чувајмо природу као Швеђани
После недавног боравка у Шведској, најснажнији утисак је колико народ тамо воли и поштује своју природну средину. Дивљач живи слободно, чак и на градским површинама. У парковима су, осим спортских терена и разноразних дечјих справа, мини дрвене леје у којима деца и одрасли гаје цвеће или поврће (препознао сам парадајз и паприку). Поред је и контејнер с водом за поливање биљака. На свакој леји су имена оних који брину о прекрасним баштицама.
Испред кућа су стабла воћа, а у симпатичним корпама су плодови, које пролазницима поклања власник. У бројним самопослугама на улазу је разно воће као поклон деци чији родитељи можда не могу да га купе својој деци. Зашто и ми не бисмо своју децу од првих дана и пре школе учили да воле, поштују и живе у хармонији са природом?
Бранко Николић
Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


