Недеља, 12.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Брнабић: „Црвене линије” могу само да сметају

Брнабић: „Црвене линије” могу само да сметају
Премијерка Србије Ана Брнабић (Фото Танјуг)

ОКСФОРД - Београд је спреман за компромис са Приштином, али је он у овом тренутку још далеко, каже премијерка Ана Брнабић и поручује да не треба неко са стране да говори о „црвеним линијама” пре него саслуша могући договор две стране.

Дијалог између Београда и Приштине је већ толико тежак, комплексан и емотиван да нема смисла да се још додатно подвлаче „црвене линије”.

„Те црвене линије могу само да сметају. Пустите да видимо да ли уопште можемо да дођемо као Београд и Приштина до неког могућег договора, а онда саслушајте тај договор па онда реците, ово не може”, рекла је Брнабић новинарима.

Каже да је невероватно да је Београд спреман да разговара са представницима привремених институција у Приштини, а да неко одмах са стране каже - о овоме не можете да разговарате.

„Немојте ви нама да причате о чему можемо, а о чему не можемо да разговарамо. Ово питање је најтеже за нас. Ми знамо о чему можемо, о чему не можемо да разговарамо, немојте неко други да нам ставља црвене линије на то”, поручила је премијерка.

Она је додала да у овом тренутку не постоји никакав конкретан план са којима би грађани Србије могли да се упознају и поновила да Србија јесте спремна за компромис и да жели да види да ли је и приштинска страна спремна на то.

„У овом тренутку немамо конкретан документ на столу, размишљамо о томе да ли можемо да дођемо до неког компромиса. Сада смо сувише далеко од тога, али када га буде било онда ћемо то представити и грађанима Србије”, рекла је Брнабић.

Морамо, како каже, да напустимо позиције комфора и да видимо који је то међупростор у коме је могући неки договор који ће довести до дугорочне нормализације односа између Београда и Приштине.

Брнабић каже да је апсолутно нетачно да Брисел, Вашингтон и сви други знају нешто знају о том компромису, а да то не знају грађани Србије.

„Сви знају оно што знају и грађани Србије, да смо спремни на компромис”, рекла је Брнабић, преноси Танјуг.

 

Брнабић: Невероватне оптужбе на рачун Љајића

ЛОНДОН - Председница Владе Србије Ана Брнабић каже да су невероватне оптужбе на рачун потпредседника владе и министра Расима Љајића, а његову прву реакцију о могућем одласку из владе сматра емотивном, те верује да ће он остати на тој функцији.

''Немам коментар на такве оптужбе, невероватно ми је да било ко може да каже такве оптужбе за неког члана Владе Србије'', рекла је Брнабић коментаришући оптужбе Војислава Шешеља да је Љајић вођа нарко картела.

Премијерка је рекла је да се није чула са Љајићем јер је ван Србије, али да ће га позвати вечерас, чим се врати у Србију.

''Знам да се чуо и са председником Вучићем. Стојим му увек на располагању, као и сваком министру у кабинету. Верујем да ћемо се договорити око свега и да ће све бити у реду, а да је његова прва реакција била емотивна'', навела је Брнабић која је учествовала на конференцији „Изазови Влада 2018” у Оксфорду, преноси Танјуг.

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

fery
Crvene linije ne smetaju samo Thaciju . Za ostalih 1.9 miljuna kosovskih gradjana crvene linije čvrsto postoje i ima bre da se one poštuje . Od crvene linije nema pomaka ni za mm Angela Merkel i Tereza Mey , ni Donald Trumph .. Ako se crvene linije " brišu" onda ce se brisati i nade za otvaranje 35-og poglavlja za ulazak Srbije u EU, premijerko Brbabic Ali , to je to " duga kosa , kratka pamet "
Саша Јовановић
Ма само креативно, какве црвене линије?! Не сме ништа да вас спутава. Ако вам је лакше, замислите да крчмите туђу територију а не своју земљу...
krle
i ni jednom recju da spomene 1244 koje je osnov cele price. O kakvom kompromisu prica ova
Aleksandar Mihailović
Ovo priznanje je poražavajuće da vlasti Srbije koje su uzurpirale pitanje opstanka ili ne same Srbije nemaju nikakav plan ni predlog dogovora sa Prištinom, a nemaju izgleda ni Ustav Srbije ni mišljenje 80% njenih građana i SPC. Pa šta ste radili 6g u Briselu, osim da ste davali ustupke teroristima i njihovim mentorima? Koja država u galaksiji nema crvene crte kojima brani svoj teritorijalni integritet i najveća prirodna i duhovna bogatstva, svoju istoriju? Da li je moguća ovolika naivnost i očekivanja da se sami BG i PR dogovore o svemu? Da li je moguće da naše "vođe" ne vide i ne znaju da nam KiM i bogatstva istog otimaju "prijatelji" sa Zapada i da time hoće da ugase izvore naše duhovnosti i ugroze samo Pravoslavlje? Pa zar nije obaveštena da je njen kolega iz PR rekao da ne vode svoju spoljnu politiku već da se za sve pitaju SAD? Molim savetnike naših najodgovornijih državnika da ih obaveste o svemu šta se događa i da se probude iz sna u kome misle da su slobodni i da sami odlučuju.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.