Еквадор: Ухапшен шведски програмер близак Асанжу
КИТО – Министарка унутрашњих послова Еквадора Марија Паула Ромо саопштила је да је ухапшена особа за коју се сумња да је кључни играч Викиликса близак оснивачу те организације Џулијану Асанжу, а неименовани званичник еквадорске владе открио је за АП да се ради о шведском програмеру који се зове Ола Бини, преноси Танјуг.
Ромова је рекла да је та особа, коју није именовала, ухапшена због сумње да је ковала заверу против владе у Киту, а хапшење је изведено на аеродрому главног града Еквадора када је та особа покушала да се укрца на лет за Токио.
„Особа блиска Викиликсу, која је имала пребивалиште у Еквадору, ухапшена је у поподневним часовима док се припремао за путовање у Јапан”, написала је Ромова синоћ на Твитеру.
АП наводи да се ово хапшење десило само неколико сати после хапшења Асанжа у Лондону, пошто му је влада Еквадора укинула азил, чиме је отворен пут његовом изручењу САД.
Ромова је Си-Ен-Ену рекла да је ухапшени живео неколико година у Еквадору и да је често путовао у Лондон.
„Он је приведен једноставно због истражних разлога”, навела је еквадорска министарка.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


