Америчка нафта стигла до Украјине
МОСКВА/ЛОНДОН – Извоз нафте из САД прокрчио је пут до Европе, а чак је и Украјина постала потрошач америчких барела, преноси агенција Ројтерс.
Наиме, у Украјину су овог месеца први пут у историји стигли барели „црног злата” из САД-а, према подацима компаније Рефинитив Еикон која прати лучки промет, преноси агенција Ројтерс.
Танкер „Виздом венчур” је 6. јула искрцао 80.000 тона „бакен” сирове нафте у Одеси намењених рафинерији Кременчуг, саопштио је лучки оператер.
Ту нафту је украјинској компанији Укртатнафти продао Бритиш Петролеум, тврде неименовани извори, и додају да ће Укртатнафта добити још једну сличну количину сирове нафте из САД-а око 24. јула, а да ће се додатна куповина вероватно реализовати у августу, преноси Танјуг.
Британска агенција Ројтерс наводи да су испоруке америчке нафте у Европу константно расле од маја и да износе више од 2,5 милиона тона месечно.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


