„Уметничка” паста са бресквама
Хранљива и ароматична „уметничка” тестенина, како су је назвали чланови фестивала „Реконструкција”, била је на менију у Културном центру „Град”. У башти ове савамалске установе окупили су се кулинари и гурмани и уживали у храни и музици.
За шпоретом је, опасана кецељом, екипу предводила Тамара Марковић. Спремали су пасту на неколико начина. Оно што се нарочито допало гостима, а многи су и први пут пробали, јесу макароне са бресквама. Ово воће исечено на комадиће довитљиви кувари су кратко динстали, а затим умешали у главно јело, које су потом зачинили босиљком. У чинијама је било и поврћа – тиквице, бели и црни лук, мирођија, першун, шаргарепа, паприка…

Марковићева је поручила да је у ову вечеру умешано доста маште па је паста имала нежан, благ, упечатљив, обојен, љуткаст укус и јак карактер.
Ова уметница подсетила је да се на „Деликатесном понедељку” посетиоцима најављује Фестивал уметности на улици под називом „Реконструкција”. Манифестација ће бити одржана од 6. до 8. септембра у јавним просторима на Дорћолу и у дворишту ОШ „Краљ Петар Први” под слоганом који позива на заједничко деловање – „Ајмо напоље!”.
Организатори позивају суграђане да заједно трансформишу улице и друге јавне просторе у центру престонице у уметничке просторе на отвореном који ће нам послужити као места за окупљање, разговор и игру. Фестивал ће почети у Установи културе „Стари град” у Капетан Мишиној улици.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


