Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Вратити мир лечилишту

Вратити мир лечилишту
Врњачка Бања (Фото Н. Тркља)

Препуна гостију из целе Србије, Врњачка Бања у време короне тешко функционише услед невероватног саобраћајног колапса. Многи су већ указивали да би уместо мењања плочица у центру, прављења фонтана и нових хотела, најпре требало средити инфраструктуру, направити нове саобраћајнице, паркинге… Да се новац из истих републичких фондова, уместо за хотеле и приватне „предузетнике” и субвенције, уложи у саобраћајну инфраструктуру.

Бања ових летњих дана личи на центар Београда – препуна је возила, паркираних по принципу „где ко стигне”. Многи ће одустати од доласка овде због гужве, као и изградње хотела без плана, чак и у парковском делу где се у последњих 150 година од оснивања Бање никада није градило.

Логика очувања овог природног блага у Србији је већ нарушена. Староседеоци Бање, као и они који деценијама долазе у њу овакво стање не памте. Независно од владајуће структуре, сви морамо вршити притисак на оне који лоше раде или не раде ништа да бисмо за будућа поколења очували ове природне лепоте.

Нисам приметио да телевизијски новинари и дописници извештавају довољно о овим проблемима. Из године у годину све мање се мисли о основним начелима и правим урбанистичким решењима за ову лепотицу нашег туризма, којој треба вратити некадашњи мир. Јер, Врњачка Бања је пре свега лечилиште.

Синиша Миљковић,
Врњачка Бања

 

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Rada Novi Sad
V.Banja je jedno od najlepših mesta u Srbiji. Raduje me svaka pažnja ljudi i ukazivanje na nju iz bilo kog mesta. Lepo je čuti da čuvamo,održavamo,brinemo... Moje mišljenje je da su ova pitanja i problemi u Banji,u nadležnosti lokalne samouprave .Gde je gradonačelinik? Konačno nam je malo krenulo i neka traje.Treba da budemo obzirni i racionalni. Volela bi' da se i drugi krajevi "umiju" i oporave.
Jovan
Bravo za clanak!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.