Уво соколово
У Београду дејствује систем „око соколово” за кажњавање бахатих возача који непрописно паркирају возила. Према речима градских челника (заменик градоначелника), за прва четири дана град је од казни зарадио 22 милиона динара. Зар је све у паркирању и парама? Непрописно паркирање није један од највећих проблема са којим се грађани сусрећу! Права невоља је заглушујућа музика из кафана и кафића, јер доказано је да таква бука угрожава здравље грађана. Зато предлажем градским властима да смање број возила за „око соколово” и део „ренџ ровера” опреме за систем „уво соколово” – за крстарење градом и кажњавање бахатих угоститеља због прегласне музике, ларме, вике и драња. Те послове никако не треба препустити комуналној милицији, јер до сада ништа није учинила на спречавању главобоље грађана у близини кафана-кафића (кажу да нису надлежни), већ задужити институцију попут извршитеља – кажњавати без милости и високим износима. А најављено „акустично зонирање града” је прича за малу децу којом нас годинама замарају, а тек спровођење... Такође „градски соколари” треба да размисле и о набавци возила за систем „нос соколов” – за кажњавање бахатих загађивача ваздуха и емитера сваковрсних хемикалија и непријатних мириса.
И на крају: зашто само Београд? Житељи у малим местима нису грађани другог реда, и они су такође угрожени због гласне музике из локалних кафана и токсичног ваздуха.
Мирослав Митровић,
Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


