Руски путнички авион Ан-28 нестао са радара
Руски путнички авион „Антонов Ан-28”, у којем је било до 17 људи, нестао је данас са радара док је летео изнад сибирске Томске области, пренеле су руске новинске агенције цитирајући локалне званичнике.
На лету из града Кедрови у Томској области до Томска, престонице те области, било је између 13 и 17 путника, цитирале су новинске агенције ТАС С и РИА локалне власти, наводи Танјуг.
Најновија вест долази мање од две недеље након што се сличан авион „Антонов Ан-26” срушио на литицу у условима слабе видљивости на удаљеном полуострву Камчатка, на крајњем истоку Русије, у чему је страдало свих 28 људи који су били у авиону.
Авион „Антонов-28”, исти тип авиона који је нестао изнад Томска, забио се у шуму Камчатке у 2012. години у несрећи у којој је погинуло 10 људи.
Истражитељи су саопштили да су оба пилота била пијана у тренутку пада.
Руски стандарди ваздухопловне безбедности побољшали су се у последњих неколико година, али несреће и даље нису ретке, наводи британска агенција Ројтерс.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


