Град тражи партнера за систем јавних бицикала са 150 станица и око 1.500 бицикала
Град Београд је данас објавио јавну набавку којом тражи партнера за систем јавних бицикала, рекао је заменик градоначелника Горан Весић.
Он је прецизирао да Град тражи партнера који ће поставити 150 станица јавних бицикала, а где ће бити око 1.500 јавних бицикала, пренео је Беоинфо.
„Тако ћемо омогућити да грађани Београда користе систем јавних бицикала, као што је случај у другим светским метрополама”, рекао је Весић.
Он је подсетио да у јавним гаражамам свако ко паркира аутомобил може да добије четири бицикла за себе и своју породицу, те додао да се та могућност „доста користи” у гаражи на Обилићевом венцу и на Ади Циганлији током лета.
Напоменуо је да прави систем јавних бицикала, који подразумева да по читавом граду постоје станице, Град још увек нема.
„Надам се, пошто је два пута пропадао тендер, да ћемо успешно пронаћи партнера за овај посао”, додао је Весић.
Према његовим речима, за систем јавних бицикала, Град припрема концесију на 15 година.
Најавио је да ће у наредне четири године бити изграђено још око 500 километара нових бициклистичких стаза.
Додао је да је Град данас објавио и јавну набавку којом тражи партнера за речни јавни превоз, преноси Бета.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


