Бомсори Ким – виолинисткиња у фокусу
54. БЕМУС
Бомсори Ким, младу виолинисткињу из Јужне Кореје познату по виртуозности, јасном и богатом тону, слушаћемо први пут код нас, вечерас од 20 часова у Коларчевој задужбини, на 54 Бемусу. Извешће нам Концерт за виолину бр. 1 у ге-молу, оп. 26, Макса Бруха, уз Симфонијски оркестар РТС-а, под управом маестра Мануела Лопеза-Гомеза. На програму су још дела Чајковског и Дворжака у интерпретацији нашег оркестра.
Бомсори је прошле године потписала ексклузивни уговор са кућом „Дојче грамофон” у Берлину. У истом периоду је проглашена „Уметником у фокусу” Музичког фестивала „Рајнгау”. Као резиденцијални уметник одржала је девет наступа, одсвирала је свих пет Моцартових Виолинских концерата са Камератом Салцбург, као и Виолински концерт Чајковског са Краљевском филхармонијом, под вођством Василија Петренка. Гостовала је два пута на Мењухиновом фестивалу у Гштату као уметник Мењухин фондације, започевши своју петогодишњу резиденцију на легендарном фестивалу. Сезона 2021/2022 укључила је наступе са: Њујоршком филхармонијом, под диригентском палицом Јана Зведена, Симфонијским оркестром Сан Франциска, Симфонијским оркестром Франкфуртског радија под вођством Алена Алтиноглуа, Данским националним симфонијским оркестром под вођством Фабија Луизија, оркестром „Tonkünstler”, Симфонијским оркестром Радија Југозападне Немачке под вођством Ендруа Манзеа, Сингапурским и Токијским симфонијским оркестром, под диригентском палицом Кшиштофа Урбанског итд.
Бомсори Ким је рођена у Јужној Кореји. Дипломирала је на Универзитету у Сеулу, где је студирала са Јанг Ук Кимом. Такође је завршила мастер студије на Џулијарду, где је студирала са Силвијом Розенберг и Роналдом Копом. Поред победе на 62. Међународном музичком такмичењу коју организује Државна немачка телевизија из Минхена (ARD), Бомсори Ким је освојила награде и на многим другим престижним такмичењима. Свира на виолини „гварнеријус” из 1725. године, коју је добила на коришћење од Фондације „Самсунг” у Кореји и Друштва „Страдивари” Чикага.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


