Среда, 08.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Немачка тражи већа улагања у одбрану,за оно што ће уследити – није објашњено шта али не звучи обећавајуће

Немачка тражи већа улагања у одбрану,за оно што ће уследити – није објашњено шта али не звучи обећавајуће
(EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN)

БРИСЕЛ – Немачки министар одбране Борис Писторијус изјавио је данас у Бриселу да земље чланице НАТО треба да издвајају минимално два одсто свог бруто домаћег производа за одбрану.

„Само два одсто неће бити довољно. То мора да буде основа за све што ће уследити. Немачка влада управо сада дискутује о овој теми и ускоро ће постићи договор”, изјавио је Писторијус новинарима, преноси Ројтерс.

Министри одбране НАТО се спремају за други дан заседања у Бриселу, а Украјина је позвала своје савезнике да убрзају испоруку оружја, преноси Танјуг.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Дејан Р.Тошић
Немачка има од Ковид кризе од 2020.г. БДП од 0,5% а издваја 2% од БДП за НАТО. Значи,нема напретка.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.