Председник Црне Горе Јаков Милатовић добио позив Блинкена да посети Вашингтон
ПОДГОРИЦА – Председник Црне Горе Јаков Милатовић добио је позив америчког државног секретара Ентонија Блинкена да посети Вашингтон.
У писму званичне честитке поводом ступања на дужност председника Милатовића, Блинкен је поручио да рат у Украјини тражи активну посвећеност свих НАТО савезника да се ојача колективна сигурност, безбедност и стабилност.
„Кључ овог подухвата је комплетирање процеса европских интеграција на Западни Балкан, где Црна Гора може да игра одлучујућу улогу. Председнички избори у априлу показали су да Ваши грађани желе убрзање европског пута државе, и да буду део Европе која је целовита, слободна, просперитетна и безбедна. Радићемо са Вама да продубимо јако америчко-црногорско партнерство, које има корене у нашим заједничким вредностима”, написао је Блинкен.
„Примите моје најлепше жеље и охрабрење да се суочите са изазовима који су пред Вама”, наводи се у честитци, саопштено је из кабинета председника Црне Горе.
Председник Милатовић захвалио се на позиву државног секретара САД и поручио да се радује скором одласку у Вашингтон и сусрету са највишим званичницима те државе, у циљу даљег јачања стратешких политичких и економских веза.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


