Изложба о Радославу Грујићу
У Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић” у Београду у четвртак 8. јуна у 13 часова биће отворена изложба посвећена животу и делу академика Радослава Грујића (1878–1955), православног теолога, историчара, универзитетског професора, историчара књижевности.
„У низу неправедно запостављених, често и заборављених великана наше научне мисли, нажалост, био је и Радослав Грујић. Његов допринос историјском, верском, националном и културном идентитету је неизмеран, могуће је рећи и без премца. Поменимо само откривање земних остатака цара Душана, приликом ископавања Цркве светих Архангела у Призрену, спасавање моштију кнеза Лазара, цара Уроша и деспота Стефана Штиљановића, те пописе и атрибуције великих српских споменика културе.
На изложби ће бити приказани изабрани радови Радослава Грујића из свих поља интересовања”, наведено је у најави изложбе чији су аутори Игор Живановић, Милутин Шаховић, Никола Крсмановић.
Поставку прати и каталог, са библиографијом радова, биографијом и систематизованим научним материјалом, као и литература о Грујићевом животу и делу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


