Интересују га само анимирани филмови
Мексички редитељ Гиљермо дел Торо изјавио је да у будућности планира да ради само на анимацији.
„Постоји неколико играних филмова које бих волео да снимим, али има их мало... Након тога желим да радим само анимацију. Такав је план. Анимација је за мене најчистија уметничка форма која се показала заробљеном од гомиле разбојника. Морамо је спасити. Мислим да је могуће унети много добрих ствари у свет анимације”, изјавио је у разговору за „Холивуд рипортер” редитељ који је освојио три Оскара за филм „Панови лавиринти”, и то у категорији најбоља фотографија, сценографија и шминка.
Аутор филма „Облик воде”, који је добио седам номинација за „Златни глобус“, дванаест за БАФТА награду и чак тринаест за Оскара, додао је и како жели да у цртаним филмовима види стварни живот који је до данас једва приказан. Његов последњи пројекат „Пинокио” изашао је крајем 2022. године и освојио је Оскара и „Златни глобус” за најбољи анимирани филм. Паралелно, дел Торо ради на „Франкенштајну” са Ендру Гарфилдом и Оскаром Ајзеком, као и на екранизацији „Погребаног великана” Кадзуо Исигуро.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


