Субота, 04.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Џакарта: Блинкен и Ванг имали искрене и конструктивне разговоре

Џакарта: Блинкен и Ванг имали искрене и конструктивне разговоре
(EPA-EFE/VALDA KALNINA)

Амерички државни секретар Ентони Блинкен и директор Канцеларије Комисије за спољне послове Централног комитета Комунистичке партије Кине Ванг Ји, имали су „искрене и конструктивне разговоре” током данашњег састанка у Индонезији, саопштио је Стејт департмент.

„Састанак је био део текуц́их напора да се одрже отворени канали комуникације ради разјашњења интереса САД у широком спектру питања и да одговорно управљају конкуренцијом, смањењем ризика од погрешне перцепције и погрешне процене”, рекао је портпарол Стејт департмента Метју Милер, преноси Танјуг.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

branislav
Zato su apsili Iranski tanker da bi dočekali Blinkera...

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.