Москва протерује двојицу америчких дипломата
Амерички амбасадор у Москви Лин Мари Трејси позвана је у Министарство спољних послова Русије где јој је уручен демарш у вези са активностима америчких дипломата Џефрија Силина и Дејвида Бернштајна.
Како се наводи у саопштењу руског Министарства, обојица дипломата проглашени су за персоне нон грата и морају да напусте Русију у року од седам дана.
Федерална служба безбедности Русије је крајем августа саопштила да је бивши запослени у америчком генералном конзулату у Владивостоку по задатку Силина и Бернштајна прикупљао информације о току специјалне војне операције и мобилизацији, преноси Спутњик.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


