Најџел Кенеди наступа на овогодишњем Бемусу
Британски виолиниста Најџел Кенеди један је од учесника Београдских музичких свечаности (БЕМУС), које ће ове године бити одржане од 8. до 22. октобра, саопштили су данас организатори. Кенеди, који након пет година долази у Београд, наступаће 21. и 22. октобра у Коларчевој задужбини, а концерти ће бити посвећени музици Јохана Себастијана Баха. Фестивал ће отворити гала концерт поводом 100 година рођења оперске певачице Марије Калас у Народном позоришту, а арије и дуете интерпретираће грчки сопран Василики Карајани и италијански тенор Андреа Каре, под управом диригента Дијана Чобанова, каже се у саопштењу.
Руски пијаниста Борис Березовски приређује 16. октобра у Коларцу реситал којим ће, између осталог, обележити и стоту годишњицу рођења Сергеја Рахмањинова, а на концертном подијуму ће му се као гости придружити чланови групе „Блуз докторс”. Како је најављено, 11. октобра у Коларцу наступиће виолиниста Роман Симовић са Црногорским симфонијским оркестром на концерту посвећеном музици Дмитрија Шостаковича, под диригентом Бојаном Суђићем, уметничкми директором Бемуса.
Суђић ће дириговати и концертом Симфонијског оркестра и Хора Радио-телевизије Србије на коме се 14. октобра у Коларцу изводи Вердијев Реквијем, уз солисте сопран Соњу Шарић, мецосопран Дениз Узун, тенора Марија Бага и баса Горана Јурића. Други концерт Симфонијског оркестра РТС биће 20. октобра у Коларцу, под управом диригента Премила Петровића, и посвећен је романтичарској музици, уз виолинисту Станка Мадића као солисте у Брамсовом концерту у Де-дуру, саопштено је из Бемуса. У оквору 55. Бемуса биће одржани и концерти камерне и изворне музике, као и ауторско вече композитора Ивана Јевтића, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


