„Држава Дада-Јок” гостује у Битеф театру
Представа „Држава Дада-Јок” у адаптацији и режији Адама Ранђеловића и у продукцији Oдељења за културу Српског народног већа из Загреба гостоваће у петак увече, 8. децембра од 20 сати у Битеф театру. Дело је настало 2022. године, поводом 100-те годишњице дадаистичког матинеа у осјечком Royal-Kinu, првом догађају тог типа на овом простору.
Путовање кроз државу Дада-Јок махом је грађено у игри привидно хронолошког мешања неретко непознатих авангардних: дадаистичких и зенитистичких текстова, сведочанстава савременика, као и отвореног, нежног иживљавања над појединим историјским личностима.
Играју: Доротеа Илечић Север, Дамиан Хумски, Ловро Римац.
Нарација и музика поверени су Лују Парежанину.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


