Нова садња бора на Златибору
Златибор – Саднице црног бора, укупно 422, засађене су ових дана на Златибору, где се примарној селекцији отпада придаје посебна пажња (отпад овде већ селектују мештани, хотели, угоститељски објекти...). Сади се око новог рециклажног дворишта, да би се подигао шумски заштитни појас. Подухват финансирају Министарство за заштиту животне средине и општина Чајетина. С циљем, како наводе у КЈП „Златибор” (чији су запослени борове садили), да се рециклажно двориште уклопи у постојећи пејзаж којим доминирају велике површине под пашњацима и четинарском шумом. „Основна замисао је ублажавање продирања ветра на ову површину.
Осим тога, део шумског заштитног појаса дуж пута Златибор–Семегњево задржаваће прашину те ублажавати буку и непријатне мирисе које стварају возила, а није занемарљива ни заштита од засипања снегом простора рециклажног дворишта”, наводе у том комуналном предузећу, уз податак да је упоредо са овом садњом поред језера у центру Златибора посађено 50 садница белог бора које ће употпунити и оплеменити средиште најпосећеније планине Србије.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


