Субота, 06.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Забрана за хуманитарца

Забрана за хуманитарца
(Фото А. Васиљевић)

И ове године за Божић сам био у прилици да видим и чујем Арноа Гујона, великог пријатеља српског народа на Косову и Метохији. Њему је већ пет година забрањен улазак на Космет, а да притом није оптужен ни за тучу, крађу, убиство, трговину наркотицима, рушење цркава и манастира или нешто друго. Забрањен му је улазак зато што с волонтерима из Француске (Французима и Србима) помаже мученом српском народу на Косову и Метохији.

Постављам питање Француској: Да ли зна да је једном њеном држављанину забрањен улазак на Косово и Метохију? Ову забрану тумачим као огромну бруку за Француску, светионик европске демократије, која је међу првима признала Косово, а један њен држављанин не може ни да уђе тамо.

Не знам да ли је држава Србија о овој забрани некога обавестили или реаговала.

Претпостављам да ће и за Ускрс, као и сваке године, уследити нова пошиљка хуманитарне помоћи из Француске, па бих се обрадовао ако би држава Француска нашла снаге да одобровољи своје штићенике са Косова и Метохије да се ова забрана макар привремено укине.

Мирослав Сеизовић,
дипл. инж. грађ., Београд

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

sanjar-optimista
Gujon je Srbin, ima srpski pasoš i tečno govori srpski jezik
Nebojsa
Moguce je imati i dvojno drzavljanstvo, pa je prema tome i francuz.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.