Новине као украс
Уз честитке за 120 година живота „Политике”, ево и једне занимљиве причице.
Педесетих година прошлог века сасвим случајно сам почео да читам „Политику”. Село је имало библиотеку, а она је била претплаћена на све новине, којих је тада било мало. И онда мене замоле, пошто као ђак сваког дана путујем у Књажевац, да узмем те новине и увече их однесем у библиотеку.
Тих дана у селу је била нека заветина, па увече дођоше у центар села сви, лепо обучени. Запазих деда Тику Димића, који је био предузимач, лепо дотераног, а из џепа његовог сакоа штрчала је „Политика”. Замолих га да погледам новине, а он ми их даде уз коментар: „То је украс, видиш да то нико не носи у џепу.” Када сам узео новине и погледао датум, „Политика” из његовог џепа била је стара читавих месец дана!
Љубиша Станојевић,
Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


