Субота, 06.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Наришкин: Наваљни је умро природном смрћу

Наришкин: Наваљни је умро природном смрћу
(АП - Бета)

МОСКВА - Директор руске Спољнообавештајне службе Сергеј Наришкин изјавио је данас да је опозициони лидер Алексеј Наваљни умро природном смрћу.

"Нажалост, људски живот се пре или касније заврши. Људи умиру. Да, Наваљни је умро природном смрћу", рекао је Наришкин за ТВ канал Русија 1, преноси РИА.

Наваљни је умро у казненој колонији 16. фебруара, након што се, како су саопштиле затворске власти, онесвестио после јутарње шетње, након чега је неуспешно реанимиран.

Он је служио казну затвора од 30 година, између осталог, због, како је наведено у једној од пресуда руског суда, оснивања и финансирања ектремистичке организације и њених активности, а био је познат као оштар критичар Кремља, преноси Танјуг.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Dragutin G. Ateist
Koliko se sećam on je prvo "uzeo" pare od LaRoche a onda je morao da ne bi išao u zatvor da radi šta je radio. A zatvor ga je čekao kako se god obrne... Zato nije ni mogao posle trovanja da ostane na zapadu, vec je morao da odradi dogovoreno...
Jorge
Osuđen je jer je prekršio uvjetnu osudu. Nije se javljao sudu, a nije niti mogao, jer je za to vrijeme je bio u komi u Njemačkoj. Uz suglasnost ruskih vlasti. Pogledajte malo. Ostaje da nam ogovorite kako to da nema nikakve opozicije ovoj vlasti u Rusiji. Zar su baš svi krali od LaRochea?
Gustav
Šteta je što Navaljni nije ostao opozicionar, kritičar Kremlja, nego je evoluirao u stranog agenta. A to se dogodilo onog momenta kada je primio novac iz inostranstva. Postao je zastupnik sprovođenja tuđih interesa u sopstvenoj domovini. A ako je mislio da su ti interesi kompatibilni sa interesima njegovog naroda, onda je bio u zabludi, barem onoliko koliko je novca dobio.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.