Језички проблем на два точка
Гледам новосадски Дневник у 17 часова 22. августа. Спикери су изванредни, зато и волим поменути дневник. Али, репортерка се укључује у емисију и, између осталог, каже: „… поворка бициклова...”
Немам други коментар, осим да предложим издавачима Буквара да у овој књизи за први разред основне школе нацртају бицикл кад је реч о слову Б.
Каже се само: бицикл, бицикли, трицикл, трицикли.
У априлу ове године једна репортерка Београдске хронике била је у радионици за поправку бицикала и рекла – бицикло. А у Јутарњем програму чули смо репортерку која каже: „Она ће возити бициклу.” И у квизу „Штоперица” имали смо прилику да чујемо популарног и симпатичног глумца-водитеља како каже: „Возите бициклу.” Чак и у Малом дневнику чули смо – бицикло.
Лепо је возити бицикл, соло или у друштву, у поворци бицикала…
Али треба и правилно говорити. Поздрав свим бициклистима, ма где били.
Љиљана Калезић Бокаловић,
професор у пензији, Гроцка
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


