Рађање легенде на Венис Бичу
Калифорнија, 1965. године – судбоносни сусрет Џима Морисона и Реја Манзарека на Венис Бичу покренуо је ланчану реакцију која ће променити историју музике. Морисон, млади песник, открио је своје стихове Манзареку, који га је охрабрио да их отпева. Песма „Moonlight Drive” била је довољна да Манзарек предложи оснивање бенда.
Манзарек је већ био део музичке сцене, свирајући са својим братом у бенду „Rick And The Ravens”. У исто време, Роби Кригер и Џон Денсмор стварали су музику у „The Psychedelic Rangers”. Кроз часове јоге и медитације, Кригер и Денсмор су се упознали са Манзареком, стварајући основу за будућу сарадњу.
Инспирисани књигом „Врата перцепције” Олдуса Хакслија, бенд је добио име „The Doors”. На данашњи дан 1967. године издају свој деби албум, једноставно назван „The Doors”. Са препознатљивим спојем блуз-рока и психоделије, албум је одмах заузео место на музичкој сцени. Сингл „Light My Fire” експлодирао је и постао број један на Билбордовој топ листи, остајући тамо импресивних четири недеље.
Снимљен у Sunset Sound Studios у Холивуду за свега шест дана, албум је представљао свежину и енергију бенда. Јединствено паковање албума укључивало је биографије сваког члана бенда, додатно приближавајући их публици.
Од једноставног сусрета на плажи, преко музичких експеримената и филозофских трагања, до глобалног успеха, „The Doors” су оставили неизбрисив траг у музичкој историји.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


