Четвртак, 04.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ЛАКТАЊЕ И НАПАДИ

Лазовић и Микетић заратили због Ђиласа, пљуште оптужбе ко је „гребатор“, а ко „шибицар“

Блокадери губе стрпљење
Лазовић и Микетић заратили због Ђиласа, пљуште оптужбе ко је „гребатор“, а ко „шибицар“
Радомир Лазовић на Н1, видео исечак

Копредседник Зелено-левог фронта, Радомир Лазовић, у свом гостовању на Н1 говорио је о односима између “студентског” покрета и опозиције и какви би они могли бити након предстојећих локалних избора 29. марта.

- Ми смо као Зелено-леви фронт учествовали на претходним локалним изборима у разним варијантама. Подржавали смо само опозицију, подржавали смо и само студенте, били смо и у кампањама од врата до врата, дакле на све начине. Створила се сада лоша атмосфера и јавно се ограђујем и осуђујем нападе на студенте, који некада долазе од неименованих ботова, а некада и од политичких лидера, попут Драгана Ђиласа, каже Лазовић.

- Ми то не подржавамо и не стојимо иза тога. Са друге стране, студенти нису изнад критике, нити треба да буду. Критика може само да нас ојача, а ми ћемо покушати свима да будемо савезници. Студенти се ограђују и одо оних који су им стварни савезници. Ја мислим да ови напади морају да престану. Морамо да нађемо начин да једни друге подржавамо. Зелено - леви фронт ће се тиме бавити. Хајде да осудимо оне који уносе додатни јаз међу антирежимским снагама. Имамо читаву плејаду пропалих политичара који покушавају нападима на опозицију да себе понуде као алтернативу.

У одбрану Драгана Ђиласа стао је бивши посланик Ђорђе Микетић, познат по свему осим по политичком успеху:

- Ево размишљам да ли постоји партија која је настала у последњих неколико година да се прво није користила а потом и ограђивала о тог Ђиласа, у почетку због идентитетског отклона, ака брендирања, да би се онда опет сарађивало јер "морамо сви заједно" "ми смо увек били за сарадњу" па се онда поново јавно ограђивало, али тада само због тактике преговарања тј. повећања партијске квоте на новој коалиционој листи. И тако укруг. 

Немамо ни времена ни стрпљења за нова шибицарења и политикантска лактања.

Опозиција која жели на изборе хитно треба да каже у ком формату излазе и шта раде да се избори што пре и десе, написао је Микетић на Иксу.

 

 

 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.