Четвртак, 16.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Туторић никада није изгубио од Партизана

Туторић никада није изгубио од Партизана
Без пораза у „вечитом дербију”: Туторић у дуелу с бившом Партизановом узданицом Јоветићем

Фудбалери Црвене звезде су јуче преподне тренирали у Радановићима, на стадиону трећепласираног црногорског прволигаша Грбља, с којим ће данас у 13 часова одиграти контролну утакмицу. Иначе, спортски директор Грбља је бивши фудбалер Звезде Ненад Масловар, а тренер некадашњи играч Рада Небојша Вигњевић.

Повратник у Звезду Ђорђе Туторић (26), после кратке епизоде у турском Коџаелију, брзо је изборио место у најбољем тиму. Стамени одбрамбени играч је прошао Звездину омладинску школу, а занимљиво је да током пет година играња за млађе категорије „црвено-белих” ниједном није осетио горчину пораза у дуелима са најљућим ривалом Партизаном.

– У првом тиму сам био актер седам „вечитих дербија” и такође никада нисам напустио терен погнуте главе. Надам су да ћу ореол непобедивости у окршајима против Партизана сачувати и после 135. првенственог дербија на њиховом стадиону, на коме у шампионату нисмо изгубили скоро осам година. Сада ћемо због одлагања наставка првенства имати додатних недељу дана да се још боље припремимо за пролећну премијеру на стадиону у Хумској улици. „Црно-белима” због бодовне предности одговара и нерешен исход, али уколико будемо и психолошки потпуно спремни, верујем да ћемо бити успешни – казао је Туторић.

Летошњи привремени одлазак из Звезде у Турску, где се кратко задржао, ипак није оставио веће последице на Туторићеву форму.

– Звезда је моја друга кућа. Шест месеци одсуства са „Маракане” то не може да промени, иако је тим доста измењен у односу на прошлу сезону. И када сам отишао, пратио сам шта се дешава у клубу и сада је јасно да ће Црвена звезда бити много јача него јесенас. Имамо квалитетан тим, а атмосфера у екипи је веома добра. Чак и непријатни инцидент на припремама на Кипру, када је прекинут наш меч против пољског Гурњика због туче, дао нам је додатну снагу и још више нас ојачао – нагласио је Ђорђе Туторић.

Туторићу се посрећило и да у Звездином дресу освоји „дуплу круну”. Међутим, летос је напустио „Маракану” без иједног трофеја.

– Тријумф у Купу Србије је наш први задатак. Ка том циљу немамо право на грешку, а ни првенство још није решено. Наша обавеза је да из меча у меч смањујемо бодовну разлику за водећим Партизаном, почев већ од „вечитог дербија” последњег дана фебруара – закључио је Туторић.

Л. Делић

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.