Уторак, 14.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Докић се брани да је молио а не претио

Докић се брани да је молио а не претио
Полицајци приводе Докића истражном судији у Руми Фото Ј. Слатинац

Рума – На првом саслушању код истражног судије Општинског суда у Руми Дамир Докић (50), отац чувене тенисерке Јелене Докић, јуче је изјавио да није претио амбасадорки Аустралије Клари Биргин, али признаје да је звао амбасаду и молио да, ако је икако могуће, зауставе линч против њега и његове породице који се води у Аустралији, а преноси штампа у Србији.

Докић тврди да су све приче измишљене и да је у среду хапшен као најгори криминалац. Што се оружја тиче признаје да је уз седам ловачких пушака и пиштоља „берета”, који су уредно регистровани имао и две бомбе донесене са ратишта 1995. године, да је на њих већ и заборавио, и 20 метака калибра 357. Каже да о куповини зоље, како би напао амбасадорку Биргин, нема ни говора, да је све то што се дешава око његове породице урадила крвожедна аустралијска штампа, а да је он сам у тешком болу због тога.

– Амбасадорки нисам претио, ја сам молио да ми помогну, да зауставе хајку против мене и моје породице, а знам да моја кћерка, мада нисмо у најбољим односима, није никад изјавила да сам је злостављао – рекао је Дамир Докић, Браниславу Ракинићу, истражном судији Општинског суда у Руми, на јучерашњем првом саслушању после хапшења у среду увече.

– После саслушања сам одредио притвор Дамиру Докићу од 30 дана због сумње да је починио два кривична дела – угрожавање сигурности и недозвољено држање оружја и експлозивних направа. Могу једино да кажем да се истрага у овом случају наставља и да ће Дамир Докић данас бити пребачен у притворску јединицу КПЗ-а у Сремској Митровици.

У Врднику, где Дамир Докић држи плантажу воћа са више од 25.000 стабала шљиве, крушке и дуње људи се чудом чуде зашто је некоме требало његово спектакуларно хапшење. Ако остане дуго иза решетака, пропашће му род, кажу мештани.

Живко Лежаков, бивши председник Месне заједнице Врдник наглашава да је полиција могла телефоном позвати Дамира и да би он дошао сам у полицију.

– Са Дамиром се виђам сваки дан, али нисам чуо да је икоме претио. Он уме да буде мало бржи на језику, нарочито после чашице, две, али никоме не би ништа нажао учинио. Жао ми је тог човека, који се лепо интегрисао у ову средину и увек био спреман да помогне. Новинари су „надували” све – каже Лежаков.

Бранилац Дамира Докића, београдски адвокат Босиљка Ђукић је замолила новинаре да се прекине са медијском хајком против њеног клијента и додала да је аустралијска штампа и иначе нанела много зла породици Докић.

Ј. Слатинац

Коментари19
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.