Utorak, 21.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Ne odustaje se od nabavke Erbas aviona za Jat

Ne odustaje se od nabavke Erbas aviona za Jat

BEOGRAD – Pomoćnik ministra saobraćaja Srbije Milutin Popović izjavio je da su netačne informacije o odustajanju od nabavke Erbasovih aviona za Jat ervejz.

Popović, koji je član Radne grupe za Jat, kazao je agenciji Beta da još nije doneta konačna odluka oko nabavke aviona ali da se „ide ka Erbasu”.

„Nastavićemo pregovore sa Erbasom. Možda će biti i još nekih proizvođača, ali osnova nove flote Jat erjvejza biće Erbasovi avioni”, kazao je on.

Popović je kazao i da će u ponedeljak, 11. marta Radna grupa za Jat doneti odluku oko nabavke aviona i da će uskoro početi pregovori sa Erbasom.

Pomoćnik ministra saobraćaja kazao je da će Jat ervejz u letnju sezonu ući sa potrebnim brojem aviona.

Beogradski list Blic preneo je danas, pozivajući se na sagovornika iz Vlade Srbije, da je na sastanku Radne grupe odlučeno da se umesto četiri aviona Erbas, najverovatnije iznajme četiri Boingova aviona „737”, novije generacije jer se zakasnilo sa najmom Erbasovih letelica.

Popović je kazao da se i dalje planira lizing Erbasova aviona 319 i 320, kao i dva manja aviona ATR.

Jat ervejz u floti ima 10 aviona „737-300” američkog proizvođača Boinga i četiri ATR-a „72-200”, a prosečna starost aviona u Jatovoj floti je oko 30 godina.

Aviokompanija Jat ervejz od 1998. godine ima ugovor sa Erbasom o nabavci osam aviona, vredan oko 580 miliona dolara i za koji je uplaćen avans od 23,5 miliona dolara.

Radna grupa Vlade Srbije za Jat oformljena je da bi se napravio plan restukturiranja kompanije koji bi omogućio nabavku novih aviona i profitabilno poslovanje. Planirano je da restrukturiranje počne za mesec dana, prema ranijim najavama iz Ministarstva saobraćaja.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.