Utorak, 23.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Preminuo glumac Aleksandar Hrnjaković

Preminuo glumac Aleksandar Hrnjaković

Aleksandar Hrnjaković, prvak Pozorišta na Terazijama u penziji, preminuo je u Beograduu 72. godini života, kako se navodi u saopštenju iz njegove matične kuće. Hrnjaković je rođen je u Beogradu 28. aprila 1942. godine,gde je i diplomiraona Fakultetu dramskih umetnosti. U Pozorištu na Terazijama bio je angažovan od 1972. godine, gde je radio u statusu prvaka. Dobitnik je brojnih nagrada, među kojima su i povelja sa glumačkog festivala „Milivoje Živanović” u Požarevcu, nagrada za najbolje glumačko ostvarenje na festivalu „Vršačka jesen”, kao i Godišnja nagrada Pozorišta na Terazijama (2003). Odigrao je na desetine uloga u brojnim predstavama kao što su „Do pola na drvetu”, Dama iz „Maksima”, „Dorćolska posla”, „Dr”,„Autobiografija”, „Stolica koja se ljulja”, „Šuma”, „Bila je to ševa”, „Ljubavno pismo”, „Rodoljupci”, „Priča o konju”, „Bitka za Senjak”,„Zimski dvorac”, „Tri frtalja Beograda”, „Mir”, „Lutka sa naslovne strane”, „Golje”, „Poljubi me Kejt”, „Pop Ćira i pop Spira”, „Cigani lete u nebo”.Hrnjaković je odigrao mnoge uloge i u brojnim TV serijama i filmovima poput: „Majstori”, „Salaš u Malom Ritu”, „Pozorište u kući”, „Otpisani”, „Više od igre”, „Bolji život”, „Vuk Karadžić”, „Tesna koža”, „Srećni ljudi”, „Gore dole”, „Kupi mi Eliota”, „Stižu dolari”, „Selo gori, a baba se češlja”, „Bela lađa”...

Mesto i vreme sahrane naknadno će biti objavljeni.

Na vest o smrti kolege Hrnjakovića, Rade Marjanović, glumac, rekao je za „Politiku”:

– Sa Aleksandrom Hrnjakovićem sam odigrao gotovo pola svog repertoara na sceni Pozorišta na Terazijama. Aca je jedan od mojih dragih kolega koji su imali živopisan način komuniciranja, druženja i rada. Bio je osoba sa kojom nikada nije bilo dosadno raditi, uvek vas je mogao iznenaditi. Nažalost, bolest Aci nije dozvolila da ostane na sceni do kraja.

Branko Đurić, glumac nam je o preminulom kolegi izjavio:

– O Aleksandru Hrnjakoviću mogu da kažem sve najlepše. Mi ne samo da smo sarađivali već smo bili drugari tridesetak godina. Družili smo se maksimalno, čak i u vreme njegove bolesti nalazili smo način da se vidimo, zabavljamo, šalimo. Bio je izuzetno duhovit, sjajan čovek, i njegov odlazak je veliki gubitak.

B. L.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Marko Bruno
Legenda.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.