Nedelja, 07.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Nova Srbija napala generalnog sekretara vlade

Gradski odbor NS-a u Čačku ocenio da bi „Novak Nedić morao da ima znatno preča posla od slanja telegrama podrške”
Nova Srbija napala generalnog sekretara vlade
Стари новосрбијанац, нови напредњак: Остоја Мијаиловић (Фото Г. Оташевић)

 

Čačak – U prostorijama Gradskog odbora Srpske napredne stranke u Čačku, prekjuče po podne, javnosti je predstavljeno četvoro novih članova partije. To su poznati čačanski advokat Ivan Ćalović i magistar ekonomije Jelena Ćojbašić koji nikad do sada nisu bili politički angažovani. Zatim, zamenik predsednika Gradske skupštine u Čačku, veterinar Vladan Milić kome se ugasila stranka (URS), te član Gradskog veća, privrednik Ostoja Mijailović, koji je 15 prethodnih godina, sve do ove sedmice, bio član Nove Srbije.

Konferenciji za novinare, sa koje su novi naprednjaci uputili poruke ovdašnjoj javnosti, prisustvovao je i potpredsednik Izvršnog odbora SNS-a i narodni poslanik Aleksandar Jovičić. U svom obraćanju, Ostoja Mijailović saopštio je da je dojakošnjim partijskim drugovima u Novoj Srbiji najavio da će preći u redove koalicionog partnera i dodao da će podneti ostavku na članstvo u Gradskom veću gde je izabran kao predstavnik NS.

Odmah posle konferencije u Srpskoj naprednoj stranci, saopštenjem se oglasila i informativna služba Gradskog odbora Nove Srbije, kritikujući naprednjake iako su sa njima u koaliciji u gradu i u republici. U saopštenju NS-a se ističe da je objavljeno „povodom napuštanja stranke od strane člana Gradskog veća Ostoje Mijailovića, i njegovog prelaska u Srpsku naprednu stranku”, i navodi:

„Pravo je svakog pojedinca u jednoj demokratskoj zemlji, kao što je Srbija, da samostalno bira svoj dalji životni i politički put. Nova Srbija će na sledećim lokalnim izborima, u Prislonici (odakle je Mijailović) duplirati svoj izborni rezultat, u odnosu na majske izbore 2012. godine… Ne verujemo da će građanima Čačka išta dobro doneti mali beogradski političari, a vreme će pokazati da li će odlaskom gradskog većnika više dobiti Nova Srbija ili Srpska napredna stranka. Kada je reč o generalnom sekretaru Vlade Republike Srbije Novaku Nediću, čiji je telegram podrške novim članovima SNS-a pročitan na današnjoj konferenciji za novinare u toj stranci, Gradski odbor Nove Srbije smatra da bi čovek koji se nalazi na tako odgovornoj državnoj funkciji morao da ima znatno preča posla”.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.