Četvrtak, 09.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
PSIHOLOŠKO TUMAČENjE VUKOVIH POSLOVICA

Ko u nebo pljuje, na obraz mu pada

„Izaći će djelo na videlo”
Ko u nebo pljuje, na obraz mu pada
Улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим, Миша Јелић

 

TEKST SAMO U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU

Komentari10
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ilic Momcilo
Priznajem,ovako neuk,da je uvazeni gospodin Jerotic,genijalac i sto se tice obrazovanja,znanja,izrazavanja svojh misli i uvazenih teorija,ali sam,ovako nisko obrazovan zakljucio da se cak ni kod genijalnih intelektualaca ne moze prihvatiti sve sto kazu i u sta veruju.Ipak je,bez potrebe za genijalnoscu u,recimo matematici,sabiranje uvek sabiranje, mnozenje uvek mnozenje i 3 na kvadrat uvek 9 i td.U tome se svi slazemo,a cilj bilo koje prakticne ili teorijske nauke je upravo to saglasje svih.
Tamara
V.Jerotić bi trebalo da objasni kako će biti kažnjeni oni koji nemaju decu, a nisu pravednici.
Radovan
Ne može čovek, ma kako pametan bio, ni da razume a kamoli da sudi o nebeskoj pravdi. Tu ljudska merila ne pomažu.
Danica
Ne treba svaku narodnu poslovicu opravdavati i objašnjavati hrišćanskim tumačenjem, jer je u njima dosta paganskog. Paganstvo i starozavetna shvatanja su morala biti tolerisana, ali ne moraju biti zauvek prihvatana, jer odbijaju savremenog čoveka od vere. Vox populi vox dei je politika ili mnogobožtvo.
Srba, Velika Britanija
@Срђан - To je kao da vidite klince kako na kosarkaskom terenu sa loptom za kosarku pikaju fudbal pa zakljucite kako u kosarci ima puno elementara fudbala ili da je kosarka nastavk fudbala ili da im se preplicu pravila. Nije tako. Niti pravo cisto hriscanstvo ima elemenata paganizma, ma sta rekao naobrazovani Chajkanovic i njegovi 'religiozni' obozavaoci. Moja procena je da je 1990-ih godina u Srbiji pravoslavaca bilo samo 30 na 100 000 (recimo da gresim tri puta i da je bilo oko 5-6 hiljada na celu populaciju Srbije), danas je situacija verovatno malo bolja. To znaci da nemate puno prilike da posmatrate kako se ponasaju ili prosudjuju ljudi koji zaista veruju u Boga a da ste zatrpani onima koji su pravoslavni (za sada) samo nominalno pa onda donosite zakljucak kako su 'kosarka' i 'fudbal' bas isprepleteni.
Stevan
Ali onu poslovicu koja kaze prodase vjeru za veceru e to se moze samo bukvalno tumaciti! Jeste vecerali jeste se najeli sta sad gde sad
Prikaži još odgovora
Tešić F.
Starozavetno poimanje pravde kao osvete koja uključuje i nedužne i potomstvo odbačena je Hristovom porukom i samožrtvovanjem. Svako će na poslednjem sudu odgovarati isključivo za svoja dela, uključujući i pravednike, te je uplitanje dece u grehe koji nisu njihovi potpuno nehrišćansko.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.