Ukusi i zvuci juga u Vlasotincu
Vlasotince – Više od 50 izlagača s juga Srbije, gosti iz Niša, Babušnice, Bele Palanke, Leskovca, Lebana, Surdulice i odlična poseta obeležili su ovog vikenda Prvi festival hrane i pića „Ukusi juga” u Vlasotincu. Najkvalitetniji domaći proizvodi, izloženi u posudama vrednih domaćica ili upakovani u modernu ambalažu, nalazili su se jedan pored drugog na štandovima u hotelu „Grozd”.
Moglo je da se degustira sve – od pite s kupusom i korama pečenim na plotni, preko breskvica kolača, suvomesnatih i mlečnih proizvoda do smutija i domaćeg piva. Učestvovali su i majstori kulinarstva Visoke poslovne škole strukovnih studija iz Leskovca, predstavnici „Agro-investa” i „Eneke”, predstavnici Pčelarske zadruge „Med i voće”, a učenici osnovnih škola pokazali su svoje umeće u radionici „Plodovi jeseni”.
U muzičkom delu programa predstavili su se KUD „Sveta Trojica”, s najmlađom grupom, zatim učenici glume studija obrazovanja „Znanje” sa scenskim prikazom „Grozjober”, a „Trio akustik” iz Leskovca bio je zadužen za dobru muziku tokom trajanja manifestacije. Glumac Đorđe Cakić bio je gost iznenađenja, a posetioci su mogli da učestvuju i u nagradnoj igri.
„Hvala svima koji su se odazvali pozivu da propagiramo ukuse našeg kraja i da sačuvamo od zaborava tradicionalna jela i pića”, rekla je, u ime organizatora, Olivera Cvetković, direktorka Turističke organizacije opštine Vlasotince.
Ona je zahvalila i svim društveno odgovornim kompanijama iz Vlasotinca i okoline koje su doprinele da se održi ovaj festival hrane i pića.
„Naš kraj poznat je po proizvodnji odličnog voća i povrća, ali i kao kraj u kome vredne domaćice i domaćini sve te darove prirode prerađuju u ukusnu hranu i piće. Ovakve manifestacije su dobrodošle, jer nas podsećaju na zaboravljene ukuse našeg detinjstva koje treba da prenesemo pokolenjima i da zadržimo autentičnost”, rekao je, otvarajući manifestaciju, Nebojša Stojanović, pomoćnik predsednika opštine Vlasotince.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


