Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Danas najteži dan, samo do jutros 47 preminulih

Danas najteži dan, samo do jutros 47 preminulih
(Фото Танјуг)

Predsednik Aleksandar Vučić rekao je da je danas najteži dan za Srbiju, po pitanju koronavirusa, jer je još jutros bilo 47 preminulih, te dodao da je situacija u bolnicama izuzetno teška.

„Danas je najteži dan za Srbiju i svaki sledeći će u narednom periodu biti najteži. Još jutros je bilo 47 preminulih, što je najveći broj do sada, a verovatno će do preseka u 14 sati biti i više”, rekao je Vučić, prenosi Tanjug.

On je istakao da je situacija u bolnicama užasno teška.

„Kada na pregled, svaki dan, primite 10.000 ljudi, i morate da smestite u bolnice 1.000 njih, a nemate nijedan slobodan krevet, onda je jasno u kakvoj su situaciji”, rekao je Vučić i dodao:

„Džabe nove bolnice i klinički centri, koje gradimo više nego ikada, ako ne budemo disciplinovani i odgovorni, približavaćemo se katastrofalnom scenariju”.

Komentari22
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Petar
Na žalost ništa novo u Srbiji. Ja za bolje i ne znam. Meni je teško 30 godina. Od srednje škole.
Драган
"... Од почетка епидемије преминуло је укупно 1.366 особа ..." Републички завод за статистику: "... Broj umrlih u Republici Srbiji u periodu januar-oktobar 2020. godine iznosio je 86 798 ..." Све ово су званични подаци ове државе. Да ли ико може да одговори на једно просто питање: Како је могуће да смрт 86798 људи за првих 10 месеци ове године, за већину људи у овој земљи није ударна вест, већ је то 1366 људи. Да ли оних 86798 људи мање вреди, од ових 1366? О чему се овде ради, људи Божији?
Акшамија
Заиста је страшно како се неки праве луди и хоће да наши људи умру све под завесом тобожње бриге о другим болестима. Овога момента статистика каже да је корона највећи узрок смртности у Србији и у свету. Не мојте да вас други праве луде са искривњеном статистиком.
Vlada
„Џабе нове болнице и клинички центри, које градимо више него икада, ако не будемо дисциплиновани и одговорни" Džabe i ako smo disciplinovani a predlozi medicinskog dela Kriznog štaba se ne prihvataju i kasni se sa donošenjem odluka.
MP
Молим коментаторе који се сматрају компетентни да ми објасне због чега је апсолутна већина убеђена да би се "поцркало од глади" да се на месец дана у потпуности на Србију примени вухански (кинески) "модел" карантина? Пре свега психолози и економисти. Каква је то економија неспособна да се на месец дана "све заустави" и да након тога нема другог решења осим тоталног банкрота? Вероватно већ увелико пропала, безперспективна и трула економија, постојећа само у "продаји магле".
Ljudmila
Vise od pola ljudi radi za minimalce, ili malo vise od minimalca. Racuni se moraju platiti, deca nahraniti. Sa takvim platama ljudi nemaju ustedjevinu, vec su mnogi u dugovima. Ima i onih koji su vec ostali bez posla. A novi ne mogu da nadju jer se sve ili zatvara ili se skracuje radno vreme. Sit gladnom ne veruje. Ni zdrav bolesnom. Ne gledajte sve iz svog udobnog ugla. U Srbiji se veoma tesko zivi.
Бранко
Moжда би наше службе безбедности могле мало да пораде на томе, да истраже, да ли неке нама "пријетељске" земље односно њихове службе помажу у развоју епидемије. Никакве мере у којима се 100% ставновништва придржава прописаних мера неће помоћи уколико нам се стално однекле увози епидемија. Размислите и о томе да ли ово има одређене карактеристике биолошког рата. Јер ако се стално будемо бавили короном привреда и ми као друштво ћемо потпуно пропасти.
Бранко, један други
Бранко, имењаче, слажем се са предпоставком да неке суседне земње желе да потпале корону у Србији. Како друкчије објаснити небулозне коментаре од неколико лажних теоретичара завере и тих који сате проводе на компјутеруп пишући да корона није страшна? Заиста мислим да су плаћени од друге државе. А ми Срби наивни па их препоручујем или чак имају армију тролова која то ради. Чувајте се сви! Администратор то не би требао да објави.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.