Četvrtak, 18.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Građani nezadovoljni naknadom za eksproprijaciju juče blokirali petlju u Pakovraću

Građani nezadovoljni naknadom za eksproprijaciju juče blokirali petlju u Pakovraću
Блокада пута трајала је сат времена, а саобраћај је преусмераван на алтернативне правце (Фото Танјуг)

Čačak – U naselju Pakovraće grupa građana blokirala je juče saobraćaj na sat vremena u znak protesta. Kako su istakli, nezadovoljni su naknadom za eksproprijaciju zemljišta za izgradnju Moravskog koridora i deonice auto-puta „Miloš Veliki” od Pakovraća do Požege. Osim meštana Pakovraća, na blokadi su se okupili i stanovnici lučanskih sela kroz koje prolazi pomenuta deonica, ali i meštani Baluge, Katrge i ostalih mesta na teritoriji grada Čačka kroz koja prolazi Moravski koridor.

Tokom blokade, saobraćajna policija preusmeravala je vozila, tako da na izlasku sa auto-puta na petlji u Pakovraću nije bilo gužve i zastoja jer su vozila izlazila u Preljini na drugoj strani Čačka, dok se magistralni saobraćaj usmeravao preko sela Markovica. Međutim, iz pravca Čačka nastala je kolona teških kamiona kojima nije dozvoljen nastavak puta preko Markovice. Iz pravca Požege formirana je kolona vozila koja nisu na vreme skrenula na alternativne putne pravce.

Iako je prethodno ministar saobraćaja, građevinarstva i infrastrukture Goran Vesić izjavio da je postignut dogovor sa meštanima i da neće biti blokiran saobraćaj, do protesta i okupljanja je ipak došlo.

Advokat Zoran Pešić koji zastupa nezadovoljne meštane za Tanjug je izjavio da je jednodušan stav okupljenih da Viši sud konačno treba da završi predmete u vezi sa eksproprijacijom i da prestane da „vrši nezakonite pritiske na sudije Osnovnog suda i na veštake”.

Okupljenim građanima podršku je pružio i narodni poslanik iz redova Srpskog pokreta Dveri, Borko Puškić.

Smatramo da je neopravdano preniska cena predviđena za eksproprijaciju, odnosno za nadoknadu oduzete zemlje za izgradnju deonice auto-puta od Čačka do Požege. Svi građani koji su na putu i žure moraju imati razumevanja, jer ako se ovo olako propusti imaćemo ovakvu situacija za mnoga preduzeća, za mnoga zemljišta, za mnoge eksproprijacije za nastavak auto-puta ka granici sa Crnom Gorom”, rekao je Puškić za Tanjug.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.