Izložba dela Milorada Bate Mihailovića u SANU
Izložba „Milorad Bata Mihailović. Povodom stogodišnjice rođenja buntovnika akademika", čiji su autori Ješa Denegri i Marija S. Đorđević, biće otvorena u utorak, 30. maja, u 19 sati, u Galeriji SANU.
Izložba, koju organizuje Galerija SANU u saradnji sa Galerijom "Rima", ima za cilj da podseti na važnost Mihailovićevog slikarstva i ukaže na nove mogućnosti njegove revalorizacije. Tematskim pristupom, koji se bazira na pažljivo odabranim, reprezentativnim slikama, uz dela koje će publika ovom prilikom moći da vidi po prvi put, izložba nudi drugačiji pogled na stvaralaštvo našeg umetnika. Postavka obuhvata dela iz umetnikove porodične zaostavštine, Galerije "Rima", Muzeja savremene umetnosti u Beogradu i privatnih kolekcija.
Izložbu prati katalog sa biografijom autora, stručnim tekstovima, intervjuom i sadržajnom dokumentarnom i vizuelnom građom.
Publika će moći da pogleda postavku do 13. avgusta.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


