Dabl-dabl Jokića u pobedi Denvera protiv Jute
Košarkaši Denvera pobedili su prošle noći u gostima ekipu Jute sa 128:125 u NBA ligi, uz dabl-dabl učinak srpskog centra Nikole Jokića.
Utakmica je rešena u samom finišu kada je, pri vođstvu Denvera od 126:125, prekršaj koji je Jokić napravio nad Kejonteom Džordžom za slobodna bacanja čelendžom preinačen u blokadu srpskog centra i lopta dodeljena Nagetsima, prenosi Beta.
Jokić je potom fauliran i pogodio je oba slobodna bacanja na 6,1 sekundu pre kraja i tako doneo pobedu svojoj ekipi.
Srpski košarkaš je utakmicu završio sa 22 poena, 12 skokova i pet asistencija. Najefikasniji u timu Denvera bio je Džamal Marej koji je ubacio 45 poena.
U redovima Jute najbolji je bio Džordž sa 36 poena, dok je Kajl Filipovski postigao 19 poena.
Košarkaši Bostona pobedili su u gostima Milvoki sa 108:81 i tako pokvarili povratak na teren zvezde Baksa Janisa Adetokunba.
Pejton Pričard je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 25 poena, dok su po 18 dodali Derik Vajt i Ugo Gonzales.
Adetokunbo je nakon povrede desnog lista zaigrao prvi put od 23. januara i utakmicu je završio sa 19 poena i 11 skokova za 25 minuta. Dvocifreni učinak imali su još i Usman Dijeng sa 13 i Bobi Portis sa 12 poena. ;
Los Anđeles klipersi su nadoknadili zaostatak od 17 poena i u gostima slavili protiv Golden stejta sa 114:101.
Kavaj Lenard je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 23 poena, a najbolje ga je pratio Kris Dan sa 16 poena. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović nije igrao.
U redovima Golden stejta istakao se Brendin Podžemski sa 22 poena, dok je Nejt Vilijams ubacio 18.
Košarkaši Hjustona su u gostima savladali Vašington sa 123:118.
Hjuston je do pobede vodio Alperen Šengun sa 32 poena i 13 skokova, dok je Kevin Durent ubacio dva poena manje. U timu Vašingtona, za koji nije igrao Tristan Vukčević, najbolji su bili Bilal Kulibali sa 23 i Šarif Kuper sa 21 poenom.
Jokić: Pogodili smo nekoliko bitnih šuteva, našli smo način da pobedimo Jutu
SOLT LEJK SITI - Košarkaš Denvera Nikola Jokić izjavio je da su Nagetsi pronašli način da pobede Jutu u utakmici NBA lige i pohvalio saigrača Džamala Mareja, prenose danas američki mediji.
Košarkaši Denvera su u gostima savladali Jutu rezultatom 128:125.
Meč je obeležio Marej, koji je bio najbolji strelac Denvera sa 45 poena. Jokić je odgovorio na pitanje novinara da li je simulirao prekršaje.
„Prvo poluvreme je bilo tako... Igrali su jako agresivno, u prvom poluvremenu su davali poene iz tranzicije, a onda smo uspeli da ih usporimo do poslednje četvrtine. Pogodili smo nekoliko bitnih šuteva, Džamal ih je pobedio. Našli smo način da pobedimo u ovom meču”, izjavio je Jokić na konferenciji za medije.
„Trudim se da ne silim i da pustim da igra teče. Odradili smo dobar posao sa dodavanjima, poentiranjem... ipak smo postigli više od 120 poena, tako da je ovo bilo dobro veče za nas”, dodao je Jokić, koji je na utakmici sa Jutom zabeležio 22 poena, 12 skokova i pet asistencija. U samom finišu meča pri vođstvu Denvera od 126:125 arbitri su dosudili prekršaj Jokiću posle duela sa protivničkim igračem Kijonteom Džordžom.
Međutim, posle čelendža arbitri su promenili odluku i presudili da je centar Denvera izblokirao beka Jute. Lopta je dodeljena Denveru, a Jokić je potom fauliran.
Srpski košarkaš je pogodio oba slobodna bacanja na 6,1 sekundu pre kraja meča za pobedu svog tima od 128:125, prenosi Tanjug.
„Samo sam pokušao da vidim da li su oni videli nešto presudno. Jer ja nisam imao osećaj da je to bilo nešto što je uticalo na igru. To je bio dobar čelendž za nas”, istakao je Jokić.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


