Bliska saradnja Velike Britanije i američkih službi zbog posete Čarlsa Trećeg
Britanska vlada blisko sarađuje sa američkim bezbednosnim službama uoči posete britanskog kralja Čarlsa Trećeg Sjedinjenim Američkim Državama ove nedelje, izjavio je danas visoki zvaničnik, nakon pucnjave koja se dogodila tokom večere izveštača iz Bele kuće u Vašingtonu.
Govoreći za Skaj njuz, državni sekretar u kabinetu britanskog premijera Kira Starmera, Daren Džouns, rekao je da britanska vlada i Bakingemska palata bezbednost kralja shvataju „veoma ozbiljno”, uz intenzivne konsultacije koje će se nastaviti i narednih dana.
„Što se tiče posete Njegovog Veličanstva Sjedinjenim Američkim Državama naredne nedelje, naše bezbednosne službe, naravno, ostaju u bliskoj saradnji sa američkim partnerima”, naveo je Džouns.
Kralj Čarls i njegova supruga Kamila trebalo bi da doputuju u SAD sutra, u ponedeljak, u četvorodnevnu posetu, tokom koje je planiran i privatni sastanak sa Trampom, kao i obraćanje Kongresu povodom 250 godina od proglašenja američke nezavisnosti od britanske vlasti, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


