Partizan neće da kritikuje
Fudbalski dušebrižnici postaju najgrlatiji kada osete da je došao "pravi" trenutak da se napadne. Tako će biti i sada kada nam je reprezentacija na kolenima, kada su i definitivno vrata Evrope zatvorena, jer nas na žalost neće biti na "Euru 2008" u Austriji i Švajcarskoj. Tako je bilo kada je i Partizanu izrečena kazna da zbog nereda navijača u Mostaru ne može dalje da nastavi učešće na međunarodnoj sceni. Tako je bilo i ne tako davno kada je Zvezda morala da svoje mečeve igra u Bugarskoj, Rumuniji...
Ali, da li će od toga srpskom fudbalu biti bolje?
Pošteni Zoran Mirković je prvi "digao sidro" napustivši Fudbalski savez Srbije posle neuspeha, pre svega iz moralnih obaveza, a domaći ljubitelji fudbala čekaju nove poteze... U Partizanu saznavši da je Mirković napustio FSS poručuju mu da su vrata Humske za njega uvek otvorena. Nije isključena mogućnost da će se Zoran Mirković priključiti novom rukovodstvu "crno-belih", svojim dobrim prijateljima Gordanu Petriću i Ivanu Tomiću, i Slaviši Jokanoviću i da svi zajedno sa iskusnim Tomislavom Karadžićem pokušaju da ponovo stvore jak Partizan sposoban za velika dela.
– Svima nam je teško, posebno nama koji radimo u klubovima što je reprezentacija doživela neuspeh u kvalifikacijama. Ali, mi u Partizanu nismo od onih klubova koji će odmah posegnuti za palicom. Mogu da kažem da mi je žao što se nismo kvalifikovali, ali treba imati u vidu da smo podmladili reprezentaciju – kaže Ivan Tomić.
Sportski direktor "crno-belih" zatim ističe:
– Znali smo da su Portugalci favoriti u našoj grupi, a da mi uz Poljake i Fince treba da se borimo za drugo mesto. Poljaci su neočekivano osvojili prvo mesto, a nama ostaje za nauk da izvučemo pouke iz ovih kvalifikacija – kaže on.
U Partizanu se poslednjih dana odvija situacija onakva kakvu bi poželeo svaki klub. Posle serije remija "crno-beli" su čini se, dobro zbili redove, rukovodeći aparat je posle održanog sekretarijata zauzeo čvrst stava da se treneru Đukiću daju odrešene ruke, u nameri da u preostala četiri prvenstvena duela vodeći tim na tabeli održi poziciju na kojoj je trenutno.
– Trener Đukić ima naše puno poverenje. Igrači znaju da bodovi ne mogu lako da se prepuštaju protivniku. Ono što me raduje to je nivo igre, u sva četiri derbija Partizan je pokazao izvanrednu igru. Sada nam ostaje da sa ovim novim timom (iz prošlog prvenstva ostalo je samo sedmorica igrača) stvorimo još jači kolektiv – kaže sportski direktor Tomić.
Neko je pokušao, a u Partizanu dobro znaju ko, da poremeti dobre odnose u klubu. Nikakvog sukoba između generalnog sekretara Gordana Petrića i predsednika Tomislava Karadžića nema.
– Naš klub stoji na čvrstim nogama. Nismo zadovoljni rezultatom iz poslednja tri kola, ali verujem u ovaj tim da će ispuniti naše ciljeve. Imamo mlade i perspektivne operativce i ukoliko nam se ukaže šansa uskoro ćemo biti pojačani novim članovima – kazao je predsednik Karadžić.
U Humskoj su takođe zauzeli stav da se u Madrid 4. decembra putuje u punom sastavu, a igrači i trener Đukić imaće protiv jednog od najboljih evropskih timova priliku da pokažu koliko zaista vrede...
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


