„Љубави” никад доста…
Вест да ће британски састав „Оејзис” окончати свој музички живот многе је растужила. Али, познајући осниваче овог манчестерског бенда, браћу Галагер, који су током протекле деценије почесто били и превише без длаке на језику, јавност и није била толико шокирана. Уосталом, разлаз је делимично најавио и сам Лијам Галагер, рекавши недавно да са својим братом Ноелом већ дуго не разговара и да једино „комуницирају” на сцени. А онда је пре десетак дана Ноел Галагер обавестио јавност да напушта „Оејзис”, бенд који је основао 1991. године са рођеним братом и који је у последњој деценији 20. века био перјаница брит-попа.
Британски медији нашироко су се бавили темом „Оејзис”, подсећајући на раније свађе браће Галагер, како међусобне, тако и са осталим члановима бенда, као и са колегама са музичке сцене. Јер њих двојица никада нису били благонаклони према другим музичарима. Осим за чланове састава „Блур”, које су блатили годинама, за „Кајзер чифс” су говорили да звуче као „мајмунчићи”, за Пита Доертија да нико за њега не би знао да се није забављао са супермоделом Кејт Мос, Кајли Миног су назвали „малим демонским идиотом”, а колико су увреда изрекли на рачун Робија Вилијамса да и не помињемо…
Свађа браће Галагер, нажалост, није усамљен случај. У музичком свету деценијама су „прштали” сукоби. Свађа, међусобних оптужби, нимало пријатних речи било је колико хоћете, заправо превише…
Браћа из нешто ранијег периода у музичкој историји, Реј и Дејв Дејвис, оснивачи култних „Кинкса”, такође су се често сукобљавала. Све је почело још у детињству, а Дејв, који је 2004. године имао мождани удар, одбио је да поново са братом засвира у „Кинксима”. То је објаснио овако: „Не бих био нимало срећан да уђем поново у студио са Рејем. Он је ’изгубио’ главу, не зна чак ни где му је задњица.”
Ерик Клептон и Џорџ Харисон пријатељи су још од почетка шездесетих, када је Џорџ био у највећем бенду на свету – „Битлсима”, а Клептон је још увек покушавао да направи значајно име у свету музике. Међутим, када је Харисонов брак са Пати Бојд запао у кризу, она је у Клептону, као породичном пријатељу, нашла раме за плакање. Али, десило се и нешто више од тога. После неког времена и скривања, Клептон и Бојдова су обнародовали своју везу, а Џорџ и Ерик су се „на мртво” посвађали. Али, Харисон је испао више него коректан и чак су се појавили трачеви да је члан „Битлса” свирао на њиховом венчању 1979. године.
Само три године након што се Пол Макартни лепо забављао са Мајклом Џексоном снимајући песму и спот „The Girl is Mine”, славни музичари су се посвађали. Разлог је био једноставан – када се продавао каталог „Битлса”, Џексон је био тај који је имао више новца и од Макартнија и од Ленонове удовице Јоко Оно. Џексону је припао читав дискографски каталог „ливерпулских буба”, што Макартни није могао да му опрости. Сматрао је да га је Џеко издао и пријатељство међу њима никада није оживело иако су били у коректним односима, а управо је Макартни био један од првих који се огласио после смрти краља попа.
(/slika2)Британска певачица Лили Ален никоме не остаје дужна и без длаке је на језику, што су на својој кожи осетиле колегинице Шерил Кол и Кејти Пери. Коловој је поручила да, за разлику од ње, бар уме да пише и пева и није јој потребно да се уда за фудбалера или се скида да би била популарна. Перијевој је запретила да ће ставити њен број телефона на Фејсбук, како би је цео свет малтретирао.
Али, оваквих примера у свету музике је безброј. Сетимо се само сукоба удовице Курта Кобејна, Кортни Лав, са бубњаром „Нирване” Дејвом Гролом. После смрти Кобејна 1994. године пљуштале су тужбе и јавне прозивке. Кортни Лав је Грола, који је основао групу „Фу фајтерс”, оптужила да је напада, да нема легално право на музику „Нирване” и да га је Кобејн увек мрзео. Грол је узвратио причама о њеној зависности од наркотика, а „љубав” према Кортни исказао је и у песми „I’ll Stick Around”.
Ни у бенду „Ван Хејлен” није било лепих тренутака, осамдесетих су састави „Металика” и „Мегадет” били љути ривали, хипхоп звезде Каније Вест и 50 Cent имали су пре две године вербални и дискографски окршај, репер Еминем и данас „прозива” кога год стигне, а о групи „Guns’n’Roses” и њеном фронтмену Екслу Роузу, који се није сукобљавао само са колегама из бенда већ и са осталим музичарима, новинарима, фоторепортерима, да и не говоримо… Заправо, кроз историју музике јасно се показало да „љубави” међу колегама никада није доста!
Али, најтрагичније се окончала свађа између двојице америчких репера. Сукоб између Тупака Шакура и Ноторијуса Биајџија почео је 1994. године када је Шакур, иначе са Западне обале, погођен са пет метака док је био у музичком студију на Менхетну. Тупак је био сигуран да је његов бивши пријатељ, репер са Источне обале Ноторијус Биајџи, знао за напад и намерно га није упозорио. Управо зато покренуо је лавину вербалних напада на Бигија, а овај му није остао дужан. Две године касније Шакур је упуцан у Лас Вегасу и после неколико дана преминуо је у 25. години. За смрт Тупака, према неким наводима, били су криви Бигијеви „сарадници”. Само шест месеци касније Ноторијус Биајџи убијен је у Лос Анђелесу, што су многи протумачили као освету Шакурових „људи”.
Јелена Копривица
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


