Ниже цене паркирања у три гараже
Радним данима и суботом од 6.30 до 17.30 часова грађани који раде у центру града плаћаће убудуће нижу цену за паркирање аутомобила у гаражама у Масариковој улици, Пионирском парку и на Зеленом венцу.
Већ крајем следеће недеље, они ће уз потврду о радном односу и фотокопију саобраћајне дозволе моћи да купе повлашћене карте за запослене и да оставе своја возила у ове три гараже које имају 200 паркинг места.
– Уместо да плаћају и до 20.000 динара месечно за паркирање у гаражи која је у близини њиховог радног места, омогућавамо им да се паркирају по цени од око 300 динара дневно, или да купе месечну претплатну карту која ће коштати 5.999 динара – изјавио је Андрија Чупковић, вршилац дужности директора „Паркинг сервиса”.
Гаража на Обилићевом венцу тренутно је преоптерећена и ту не може да буде уведен исти систем. Али од следеће недеље цена закупа места за целодневно паркирање на месечном нивоу биће нижа 30 одсто. У јулу ћемо почети и са надоградњом те гараже, чиме ћемо добити додатних 220 нових места.
За грађане који у шири центар града долазе после 17 часова, већ од следеће недеље уводи се бесплатно паркирање на 431 месту у Пастеровој, Улици др Суботића и Делиградској. Јавно комунално предузеће „Паркинг сервис” уз нови систем паркирања без наплате, као и без временског ограничења, после 17 часова покушава да растерети ужи центар где је време паркирања ограничено. Циљ је да се део корисника на тај начин усмери на коришћење паркинг места у оквиру Клиничко-болничког центра Србије. Према одобрењу Секретаријата за саобраћај, наплата паркирања ће се обављати радним данима од 7 до 17 часова, уместо до 21 час, како је било до сада.
На иницијативу грађана, ЈКП „Паркинг сервис” је обележио спратове у гаражи у Масариковој улици. Радници овог градског предузећа су у гаражи поставили нове табле са обавештењима на сваком спрату, а замењена је и информациона табла на уласку у гаражу. Појединим суграђанима који су улазили у ову гаражу са 460 места и девет и по етажа до сада није било лако да упамте где су оставили своје аутомобиле јер је у приземљу, на пример, писало осми ниво. Сада свако ко се паркира може једноставно да се снађе јер је приземље нулти спрат, изнад се бројеви крећу од 1, а испод земље су нивои обележени са -1, -2, -3...
– Обележавање нивоа само је први корак који чинимо ради увођења реда у паркирање – додао је Чупковић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


