Нова влада имаће шеснаест министарстава
Нова Влада Србије имаће шеснаест министарстава, то јест два министарства мање него влада Ивице Дачића, која броји последње дане. Зоран Бабић, шеф посланичке групе Српске напредне странке, потврдио је јуче за Танјуг да су у скупштинску процедуру стигле измене закона о влади и министарствима. У новој систематизацији послова у влади поједини ресори изгубили су статус засебних министарстава, нека од досадашњих министарстава спојена су у једно, а знатан број је и опстао у досадашњем формату.
У саставу нове владе биће, дакле, Министарство унутрашњих послова, Министарство финансија, Министарство спољних послова, Министарство привреде, Министарство одбране, Министарство здравља, Министарство просвете и науке, Министарство културе и информисања, Министарство омладине и спорта. Ту су и Министарство рада, запошљавања, борачких и социјалних питања и Министарство трговине, туризма и телекомуникација.
Досадашње Министарство грађевинарства и урбанизма прерасло је у Министарство грађевине, саобраћаја и инфраструктуре. При Министарству пољопривреде више неће бити шумарство и водопривреда, него заштита животне средине, ресор који је досад био део Министарства енергетике. Ресор рударства, који је досад био самостално министарство, припојен је Министарству енергетике.
Министарство правде и државне управе је у новој расподели подељено на два засебна кабинета, тако да ћемо сада имати и министра правде и министра за државну управу и локалну самоуправу.
Према Бабићевим речима, Србија, ће, како је СНС и обећао, добити малу, економичну и ефикасну владу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


