Песничење судије и полицајца
Босилеград - Драган Цветковић, бивши полицајац из Босилеграда, поднео је кривичну пријаву Окружном јавном тужилаштву у Врању против судије тамошњег Општинског суда Бориса Костадинова због покушаја убиства. Истовремено, Цветковић је поднео кривичну пријаву и Општинском државном тужилаштву у Сурдулици због наношења телесних повреда. Судија Костадинов, пак, тврди да је он добио батине од Цветковића у класичној "сачекуши" и најављује пријаву против Цветковића надлежном тужилаштву због напада на службено лице.
Међусобне кривичне пријаве уследиле су убрзо после туче, која се 14. августа иза поноћи догодила у тоалету кафане "Моника" у Босилеграду. Од тада се дежурна тема у Босилеграду преселила у просторије јавног тужилаштва у Врању.
Бивши полицајац и правник без запослења Драган Цветковић у пријави тврди да је жртва тортуре судије Костадинова, који га је песницама и неким тврдим предметом ударао по лицу, глави, врату и покушао да га убије у тоалету кафане "Моника". - Без повода и разлога увукао ме је у тоалет и почео да бије. Док ме је ударао, стално је понавља: "Кад ћеш престати да спомињеш моје и презиме?" Псовао ме. Батина ме је спасао улазак конобара у тоалет, иначе пашеног Костадинова. Кобне вечери био сам испребијан и сав у крви. Васил Пејчев, са којим сам те вечери дошао у кафану, кад је видео како изгледам, напросто је ишчезао - тврди Цветковић и додаје да је можда добио батине због монтираног судског процеса у време акције "Сабља" када је судија Костадинов донео решење о његовом притварању у којем је провео од 25. марта до 25. априла 2003. године.
- Притворен сам због неколико "ћорака", који су ми пронађени у стану, јер сам на Космету прове извесно време као полицајац 1993. године и донео их отуда. Костадинов и још неки су покушали да ме представе као веома опасног криминалца. Без сведока и доказа сам осуђен, између осталог, наводи Цветковић и додаје да је Костадинова одмах после батинања пријавио полицији и да је прикупио медицинску документацију о повредама.
Борис Костадинов пориче да је тукао Цветковића и тврди да је, заправо, он у класичној "сачекуши" у кафанском клозету нападнут.
- Након што сам са пријатељем из Подгорице ушао у кафану, Цветковић је почео да ме провоцира и да прети да ће ме средити. Нисам реаговао, али сам приметио да се Цветковић чудно понашао и да је у неколико наврата излазио и улазио у кафану, што ми је било сумњиво. Кад сам ушао у тоалет, Цветковић се одједном појавио иза врата и почео да ме удара. Са њим одраније имам проблема. Био је у неколико случајева странка у судским поступцима у којима сам ја судио. Болестан је и лечи се у специјалној неуропсихијатријској установи. Тврдим да нисам тукао Цветковића, већ је он мене напао - категоричан је Костадинов.
Шта се и како догађало у босилеградској "Моники", и ко је кога и зашто, одмах иза поноћи, песничио утврдиће надлежна тужилаштва код којих су стигле кривичне пријаве.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


