Субота, 20.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Кулинарске чаролије

Кулинарске чаролије

У отменом ресторану „Фокаћа”, београдског хотела „Хајат” одабрани посетиоци, као и представници медија имали су прилику да пробају оригиналне специјалитете из Аустралије, Калифорније, Јужне Африке, Чилеа и Аргентине, које су за њих припремали најеминентнији кувари овог луксузног угоститељског објекта.

Представљање кулинарских ђаконија започело је специјалитетима из Аустралије и то лососом са гаспаћом од зеленог поврћа, уз које је служено „Cape Mentelle Sauvignon Blanc Semillon” vino. После тога уследио је тарт са козјим сиром, салата од авокада, печене цвекле и руколе, који су на прави начин дочарали мирис и укус Калифорније. Аутентичан кулинарски специјалитет са простора Јужне Африке – поширана срнетина у „Cabernet” вину, рагу од шумских печурака и са кремом од карфиола – навела је неке од присутних да се распитају о начинu припремања, док је право изненађење вечери био чоколадни крем са сладоледом од маслиновог уља.

Потпуном гастрономском ужитку у овој занимљивој и надасве успешној кулинарској вечери допринели су звуци песама из сваке од земаља, чија се раскошна трпеза представљала, али и широка палета врхунских белих и црних вина, која су добила посебне похвале гостију.

З. К.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.