Омаж Лудмили Фрајт
Поводом сто година од рођења и две деценије од смрти једне од најоригиналнијих српских композиторки Лудмиле Фрајт (1919–1999), у Галерији САНУ приређен је концерт музике коју је написала ова уметница. На програму су били „Еклога”, за камерни оркестар, „Песме ноћи” , за женски хор и камерни оркестар, „Епизоде”, за флауту и клавир, „Тужбалица” за женски хор, „Три ноктурна” за флауту и гитару и „Дубровачка лирика”, за баритон и камерни ансамбл.
Наступили су Камерни оркестар, којим су дириговали Борислав Чичовачки и Драгана В. Јовановић, и Хор „Колегијум музикум”. Као солисти представили су се сопрани Мина Николић и Доротеја Аранђеловић, Александар Ружичић, флаута, Вељко Ненадић, клавир, Милош Јањић, гитара, Васа Стајкић, баритон, Катарина Марјанов, кларинет, Дарко Карајић, лаута, Наташа Петровић, виола, Иван Марјановић, удараљке, и Дејан Божић, виолончело.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


