Новобеоградско отимање Саве
Ових дана, упркос упозорењима Академије грађевинских наука Србије, послатог свим надлежним државним органима, о грађевинском хаосу на новобеоградском Савском кеју од блока 45 до блока 70 у дужини од 2.20 километара, наставља се дивљање несавесних инвеститора. Наиме, у блоку 70 поред кеја откопана је већа зелена површина у сврху прављења паркинга испред бесправно постављених ресторана-сплавова. Такође, у близини је започето бушење заштитног насипа због одвода воде из насеља за који грађевинска инспекција наложила инвеститору да затрпа, уместо да то стручно уради градска служба о трошку прекршиоца. Такво оштећење насипа, који брани насеље од 70.000 становника од поплава, до сада није забележено. Иначе, на овом потезу Савског кеја две трећине сплавова на реци су и стамбени објекти што представља најгрубљу узурпацију реке које градске власти толеришу. Актуелни план диспозиције сплавова се не примењује што значи да су инвеститори узурпатори јачи од градске управе.
На крају, укратко о стамбеном насељу Сојеница поред Саве, између заштитног насипа и реке у зони водоснабдевања поред рени бунара од Улице Ивана Рибара до Остружничког моста. Овде је бесправно саграђено око 140 објеката који се налазе у фази легализације што је недопустиво. У нади да ће градска управа наћи решење овог проблема пре него што дивље насеље не загади рени бунаре, грађани суседних блокова са задовољством ће обуставити једномесечне редовне масовне протесте поред Саве.
Слободан Ђурић,
Нови Београд
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


